Twoje dane pakietowe w ramach transferu danych nagle się skończyły? Nie możesz połączyć się z ogólnodostępną siecią Wi-Fi? Albo zmień operatora albo zastanów się, czy można świadomie korzystać z Internetu w telefonie komórkowym.
Większość aplikacji, a których bez żadnej kontroli korzystamy sobie na naszych telefonach komórkowych to nie tylko prawdziwe pożeracze energii, ale także danych pakietowych. Czy w takim razie mamy w ogóle przestać korzystać z aplikacji? Nie, na szczęście mamy szereg rozwiązań, które pozwolą nam bez ograniczeń używać łączy internetowych w telefonie komórkowym.

Kilka kroków na start – świadomie korzystanie z transferu danych
Na początku warto przede wszystkim zdecydować się na podstawowe kroki, które pozwolą świadomie oszczędzać dane pakietowe w telefonie. Wymienimy wśród nich:
– korzystanie z opcji kilku aplikacji alternatywnych;
– wprowadzenie ograniczeń w ustawieniach działania systemu;
– zmianę ustawień przeglądarki internetowej;
– wprowadzenie zmian w ustawieniach poszczególnych aplikacji;
– zastosowanie powiadomień ostrzegających przekroczeniem określonego poziomu zużycia danych;
– aktualizowanie systemu i aplikacji tylko w przypadku połączenia Wi-Fi.
To na razie tylko kilka działań na początek, a możecie zrobić znacznie więcej! Brak danych pakietowych w ramach transferu nie będzie już Twoim problemem.

Aplikacje w Twoim telefonie komórkowych – korzystaj mądrze
Nie wyobrażamy chyba sobie dzisiaj korzystania z telefonów komórkowych bez kilkunastu ulubionych aplikacji. Dzięki nim możemy grać w ulubione gry, przeglądać zdjęcia znajomych, komentować, lajkować, nagrywać relacje, generować trasy w ramach aktywności sportowych czy oglądać filmy. Jednak zdecydowana większość aplikacji to jednocześnie konieczność zużywania naprawdę sporej ilości danych pakietowych. Jak oszczędzać transfer, kiedy nie możemy korzystać z bezprzewodowego Internetu? Polecamy:
– dezaktywować powiadomienia z poszczególnych aplikacji;
– wyłączyć opcji działania aplikacji w tle;
– zrezygnować z przesyłania i wstawiania zdjęć w najwyższej jakości;
– zrezygnować z pobierania plików muzycznych bez Wi-Fi;
– aktywować opcję oszczędzania danych we wszystkich aplikacjach;
– obniżyć jakość oglądanych filmików;
– wyłączyć opcję automatycznego odtwarzania filmików w poszczególnych aplikacja oraz na stronach internetowych;
– słuchać muzyki w nieznacznie gorszej jakości.
– pobierać trasy przejazdu a aplikację Google Maps wcześniej, przy użyciu Wi-Fi.
Dobrą opcją będzie również korzystanie z aplikacji alternatywnych – pobierają one znacznie mniej danych, ale pozwalają nam używać większość opcji.

Przeglądarka internetowa – jak ograniczać zużywanie danych transferowych?
Włączenie opcji oszczędzania danych to najlepsza alternatywa w przypadku konieczności ograniczenia transmisji w przeglądarce internetowej. Dobrze zoptymalizowana przeglądarka będzie dokonywać automatycznej kompresji obrazów oraz ograniczać wyświetlanie wszystkich elementów na poszczególnych stronach.  


System telefonu – oszczędzanie na poziomie aktualizacji
Dane pakietowe bardzo szybko rozchodzą się, kiedy mamy włączone opcję przeprowadzania aktualizacji systemu w dowolnym momencie. Wystarczy więc przeprowadzać potrzebne aktualizacje tylko w momencie dostępu do Wi-Fi.
Naprawdę dobrą opcją będzie również aktywowanie opcji pojawiania się powiadomień, które będą ostrzegać przed nagłym wzrostem używania danych pakietowych. Takie powiadomienia najlepiej połączyć z opcją nieograniczonego dostępu do transmisji danych.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *